Vývoj technologií jde neustále dopředu, a ačkoliv trend miniaturizace již není tak silný jako před několika lety, i dnes najdeme pokusy nastrkat co nejvíce funkcí do co nejmenšího zařízení. Koneckonců, lidé si jej díky jeho velikosti mohou vzít kamkoliv a používat jej kdekoliv, a to je rozhodně výhoda.
Příkladem tohoto trendu mohou být chytré hodinky. Zde se většina lidí nejspíše zamyslí – neslouží hodinky náhodou jen k tomu, aby ukazovaly čas? A ano, je to jejich základní funkce, avšak tyto toho dokážou mnohem víc. V první řadě máte možnost zvolit si mezi digitálním a analogovým číselníkem. Hlavním lákadlem jsou však nejrůznější aplikace, které je možné do nich stáhnout. Oblíbené je například měření tepu, které může být užitečné pro lidi se srdečními potížemi, nebo počítání kroků.
Tuto druhou možnost preferují především ženy, které se snaží zhubnout a chtějí například dodržet stanovený denní počet kroků. Umožňuje jim to také sledovat, jak jejich cvičení pokračuje a zda se zlepšují či nikoliv. Abychom však mohli plně využít možností chytrých hodinek, je potřeba je propojit s mobilním telefonem. Tím se nám totiž otevře zcela nový svět. Pokud je totiž mobil v dostatečné blízkosti, můžeme s pomocí hodinek například přijímat hovory, aniž bychom jej museli vytahovat z tašky.
Stejně tak získáme přístup například k Messengeru, kde uvidíme zprávy, které nám někdo poslal. Navíc při jejich přijetí hodinky zavibrují, takže o ní budeme hned vědět. To samozřejmě usnadňuje mnoha lidem život, avšak zároveň to přináší i určitá nebezpečí. Jedním z míst, kde je volání s pomocí hodinek praktikováno nejčastěji, je totiž automobil. Samozřejmě díky hodinkám máme volné ruce na řízení, neboť v nich nemusíme držet mobil, avšak hovor stejně narušuje naše soustředění, což může snadno vést k neštěstí. Proto bychom je měli používat s rozumem. Podobně jako mnoho jiných věcí i ony totiž mohou být dobrý sluha, ale zlý pán.